لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

آشنایی با چمستان، ویژگی ها، مناطق دیدنی و جاذبه های طبیعی

چمستان کجاست؟

چمستان شهری واقع در استان مازندران و از بخش های شهرستان نور می باشد. این شهر تقریبا در مرکز استان مازندران قرار دارد. بعد از عبور از آمل به سمت غرب، شهر چمستان قرار گرفته که حد فاصل شهر آمل و نور می باشد. شهر چمستان به جاده هراز بسیار نزدیک است و تنها حدود 25 کیلومتر با آن فاصله دارد و با جاده چالوس هم این فاصله 75 کیلومتر است. با توجه به این فاصله ها می توان گفت که چمستان دسترسی بسیار خوبی برای پایتخت نشین ها دارد.

خرید ویلا با مناسب ترین قیمت ها در مازندران

مشاهده

ویژگی های شهر چمستان

اگر هنوز به چمستان سفر نکرده اید باید بگم که یکی از زیباترین مناطق دیدنی شمال را هنوز ندیده اید. یکی از ویژگی های شهر چمستان ارتفاع آن است. چمستان نسبت به شهرهای اطراف خود مرتفع تر است و به همین دلیل، هوای شرجی شمال کمی کمتر در این منطقه احساس می شود. منطقه چمستان از جنگلهای  سرسبز پوشیده شده است و فاصله آن تا دریا بسیار کوتاه است. وجود چشم اندازهای زیبای جنگلی و نزدیکی به دریا باعث محبوبیت شهر چمستان شده است. با توجه به این مزیت ها بازار ویلا  در شهر چمستان بسیار داغ است. ویلا های زیاد و متنوعی در این شهر ساخته شده و به راحتی می توانید با بودجه های مختلف صاحب یک ویلای مناسب شوید.

مناطق دیدنی چمستان

از دیدنی های چمستان می توان به دهستان لاویج با چشمه های معدنی آب گرم، جوربند با اقلیمی منحصر بفرد در دل جنگلهای انبوه و همجواری رودخانه وازرود، سعادت آباد با باغستانهای  مرکبات و روستای واز  که از زیباترین منظرگاههای البرز مرکزیست اشاره کرد.رودخانه های معروف چمستان وازرود، آلیشرود، لاویج رود و چندین رود و نهر منشعب از کوهساران البرز هستند که به مدد برف و باران پر برکت خداوندی جنگلهای سرسبز و دشتهای حاصلخیزی را در این منطقه بوجود آورده اند. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به دریاچه الیمالات، شهر واتاشان و پارک جنگلی کشپل اشاره کرد و همینطور بقعه ی آقا شاه بالو زاهد است عارف اواخر قرن هفتم و از مهم ترین آثار تاریخی مازندران اشاره کرد.   


مهمترین روستاهای چمستان

به جرات می توان گفت که مهمترین روستای چمستان و همچنین منطقه، روستا یا دهستان لاویج می باشد. از مهمترین ویژگی های این روستان آب های معدنی گوگردی، جاده بسیار زیبای چمستان به لاویج، آبشار حرام و همچنین خود روستای لاویج با چشم اندازهای بسیار زیبایش می باشد. جالب است بدانید که روستای یوش، زادگاه نیمایوشیج نیز در نزدیکی همین روستا قرار دارد. روستای آهودشت از روستاهای بزرگ اطراف چمستان می باشد و در مسیر آمل به چمستان در 3 کیلومتری شهر چمستان واقع شده است. بقعه آقا شاه بالو از عرفای اواخر قرن هفتم که دارای بقعه ای مخروطی شکل و زیباست نیز  در این روستا قرار دارد.این بنای آجری مخروطی، یکی از آثار مهم تاریخی مازندران نیز به شمار می رود. از دیگر روستاهای زیبای چمستان می توان جوربند را نام برد. این روستا در حاشیه رودخانه معروف و زیبای وازرود قرار گرفته و مسیرهای جنگلی و پرپیچ خم فوق العاده زیبایی را در اطراف این روستا می توانید تجربه کنید. روستای سعادت آباد نیز از روستاهای محبوب چمستان محسوب می شود و بسیاری از باغ ها و مرکبات این منطقه در این روستا قرار گرفته و کشت می شود. 


دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات در مسیر نور به چمستان واقع شده است. مهم ترین ویژگی این دریاچه که باعث معروفیت آن نیز شده است، قرار گرفتن آن در دل جنگل می باشد. این ویژگی به شما این احساس را می دهد که در دل جنگل های انبوه آمریکای جنوبی یا آفریقا قرار گرفته اید. دریاچه الیمالات علاوه بر زیبایی هایی که دارد، دارای ماهی های زیادی از جمله قزل آلا و آمور نیز می باشد. این ویژگی باعث شده که این مکان، مقصد بسیار جذابی برای ماهی گیری نیز باشد و ناهار روز را هم با صیدی لذت بخش از همین دریاچه تجربه کنید. برای رفتن به این دریاچه زیبا از چمستان به سمت نور بروید و از دوراهی کارگر کلا به سمت گردشگاه دریاچه حرکت کنید. از محل پارک اتومبیل تا دریاچه تنها پنج دقیقه پیاده روی دارد و با توجه به زیبایی های منطقه این پیاده روی می تواند بسیار لذت بخش نیز باشد.