لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد!

دیوید فیشر معمار ایتالیایی مجموعه ای از برج ها را که قابلیت چرخش حول محور خود دارند در شهرهای لندن، پاریس، دبی و مسکو طراحی کرده است.

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 1

هر طبقه از این برج یک آپارتمان است که حول محور بتنی برج در مدت 90 دقیقه یک دور کامل می چرخد. سرعت چرخش می تواند به ۶ متر بر دقیقه هم برسد، بصورتیکه این حرکت در داخل بدون نگاه کردن به بیرون قابل احساس نیست.

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 2

این برج انرژی مورد نیاز خود را از 79 توربین بادی که در بین هر طبقه تعبیه شده است و سلول های خورشیدی که در بالای این برج تعبیه شده است بدست می آورد و نسبت به انرژی خودکفاست.

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 3

دیوید فیشر (معمار این بنا) ادعا می کند که این بنا قادر است تغییرات آب و هوا و دما را شناسایی و مصرف انرژی برج را با توجه به آن تنظیم نماید

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 4

 این برج دارای یک هتل ۶ ستاره، دفاتر اداری، آپارتمان هایی با مساحت های مختلف می باشد، بعلاوه پنج ویلا که در بالای برج طراحی شده اند، هر ویلا قابلیت داشتن پارکینگ ماشین در همان طبقه را نیز خواهد داشت که توسط آسانسورهای مخصوصی امکان انتقال را پیدا می کنند. سقف (PentHouse) همچنین امکاناتی از قبیل استخر شنا، حیاطی سبز و فضایی برای مجالس را دارا خواهد بود.

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 5

طراحی این برج مانند برج هایی از این قبیل بر اساس هسته بتنی مرکزی و کنسول های طبقات است، هر طبقه بصورت مجزا از قطعاتی مانند برشهای کیک تشکیل شده که این قطعات کاملاً پیش ساخته هستند،دیوید فیشر مدت زمان نصب هر طبقه را 6 روز پیش بینی کرده است.

برجی که هر طبقه آن با سلیقه شما می چرخد 6

منابع: www.dailymail.co.uk  / www.fa.wikipedia.org

مطالب پیشنهادی


1 نظر درباره این مطلب

شهاب رفیعی

استفاده ازفناوری وطراحی مدرن جزلاینفک معماری مدرن است امیدوارم همکاران توانمنددر حوزه فروش وساخت بتوانند بافناوریهای نوین همسو شوند