لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

خانه های مدولار بر روی بام خانه های پاریس

هنر پیمانه‌ای یا Modular Art، هنر مقایسه‌ای یا هنر مدولار از اتصال واحدهای استاندارد (مدول‌ها) به منظور ایجاد ترکیبی بزرگ‌تر با اجزاء سازنده پیچیده‌تر، تشکیل می‌شود. در برخی از کارها، واحدها می‌تواند حذف یا جدا شده و یا همان ساختار برای کار جدیدی که از فرم اولیه متفاوت است و یا پیامد پیکره بندی به دست آمده‌است به کار برده شود.

معمار فرانسوی Stephane Malka واحدهای مسکونی مدولاری را طراحی کرده است که در بالای ساختمان موجود در نبش تقاطع دو خیابان در پاریس نصب شده است. این سازه های مدولار، مستطیل شکل هستند و بصورت ماهرانه ای تضاد میان کهنه و نو را نشان می دهند. این واحد ها با استفاده از تکنولوژی های پایدار ساخته میشوند و روی آنها هم بام سبز اجرا می شود.

معمار این پروژه در مورد این طرح چنین توضیح می دهد:” ما توانستیم خانه های سبزی را ارائه بدهیم که قیمت تمام شده آنها ۴۰% از قیمت بازار پایین تر است. با استفاده از پانل ها و فناوری پیش ساختگی، این واحدها در کارگاه و در مدت زمان بسیار کوتاهی ساخته و در محل نصب می شوند.”

این واحدها از قاب های فولادی ۱۰۰% قابل بازیافت و صفحات چوبی ریلی ساخته شده اند.

با ترکیب چند تایی این واحد ها که در روی هم قرار می گیرند، فواصل و جاهای خالی میان بناهای موجود در شهر پر میشوند. این طرح علاوه بر اینکه اقتصادی و سازگار با محیط است، راه حلی برای ترمیم سیمای شهری مخدوش و نامنظم هم به شمار می رود.

منبع: www.inhabitat.com

مطالب پیشنهادی


1 نظر درباره این مطلب

محمدرضا لشگرنویس

بسیار زیبا