لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

ویژگی های شهر پردیس تهران و مشکلات آن

شهر جدید پردیس تهران

شهر جدید پردیس در 17 کیلومتری شرق تهران (تهرانپارس) قرار دارد. این شهر جدید برای افرادی که محل کارشان تهران است، فاصله زمانی 15 الی 20 دقیقه ای را دارد، که نسبت به بزرگی تهران فاصله چندان زیادی نیست.پردیس تهران قرار بود شهرستانی کوچکی باشد، تا جمعیت کمی از تهران به آنجا نقل مکان کنند.اما به سرعت رشد کرد و باعث شد خیلی از پایتخت نشینان به این منطقه مهاجرت کنند و بدین ترتیب شهر جدید پردیس شکل بگیرد.

رشد جمعیت در شهر جدید پردیس

اینکه میگوییم پردیس در حال پیشرفت است و میتواند کرج دوم برای تهران باشد حرف بی پایه و اساسی نیست. برای اثبات این موضوع میتوانید به آمار و ارقام منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران استناد کنید. در سرشماری سال 85 این شهر پردیس تنها 25360 نفر جمعیت را در خود جای داده بود. بعد از گذشت 5 سال یعنی در سال 90 جمعیت این شهر به 37363 نفر رسید که رشد فوق العاده ای محسوب میشود. اما این رشد جمعیت همین جا متوقف نشد و سال 95 این رشد به 73363 نفر رسید تا باعث شود مسئولین نگاه ویژه ای به شهر جدید پردیس تهران داشته باشند و این شهر از همیشه رشد بیشتری را تجربه کند. پردیس تهران در حال حاضر شامل 9 فاز میباشد كه 6 فاز آن مسكوني و سه فاز ديگر تحقيقاتي،‌ صنعتي‌ و توريستي می‌باشد.


محدوده شهر پردیس

پرديس از شمال به سلسله جبال البرز،‌ از غرب به منطقه جاجرود، از جنوب به روستاي كرشت و از شرق به بومهن محدود مي‌گردد. این منطقه به دلیل نزدیکی با تهران و نقش سیاسی و اجتماعی تهران بسیار پر اهمیت است و برای جذب جمعیت از تهران کمک بسیار شایانی میکند.

خرید آپارتمان در پردیس

خرید آپارتمان در پردیس دارای حرف و حدیث های بسیاری است. افرادی هستند که ادعا میکنند بابت خرید خانه در این شهر بسیار راضی هستند و رشد منطقه و  خانه خود را موضوعی انکار ناپذیر می‌دانند. از طرف دیگر افرادی هستند که از قیمت آپارتمان در پردیس و وضعیت موجود در منطقه و ساختمان های خود شاکی هستند. اما حرف کدام یک از این 2 قشر درست است؟ آیا شهر جدید پردیس مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و خرید خانه می‌باشد؟

جواب این سوال کاملا بستگی به خود شما دارد. نه تنها برای خرید ملک بلکه برای هر نوع سرمایه گذاری، اگر بدون تحقیق و چشم بسته وارد معامله شویم قطعا ضرر خواهیم کرد. در رابطه با خرید و فروش آپارتمان در پردیس تهران هم این قاعده مثتسنی نیست.

در پردیس تهران شما 3 گزینه برای خرید ملک پیش رو دارید.آپارتمان شخصی ساز، خانه ویلایی و مسکن مهر.


مشکلات مسکن مهر، شهر جدید پردیس تهران

در رابطه با خانه های ویلایی و آپارتمان های شخصی ساز که خیلی مشکلی وجود ندارد و نسبت به بودجه و هدف خود میتوانید خانه مورد علاقه خود را بسازید. اما در مورد مسکن مهر باید بسیار دقت کنید چون کوچکترین اشتباه کافیست تا شما هم جزء افراد ناراضی در این منطقه به شمار آیید. برای خرید مسکن مهر باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه در پردیس تهران متاسفانه بازار دلالان بسیار داغ شده و نوسان قیمت برای خرید خانه در مسکن مهر را بالا برده به طوری که چندی پیش کار به دستگیری دلالان رسید و تا مدت کوتاهی بساطشان جمع شد. اما متاسفانه دوباره این جریان راه افتاد به طوری که برای مثال خانه ها را 80 میلیون خریده و 120 میلیون فروختند. همین موضوع باعث گرانی مسکن در منطقه پردیس شد.

موضوع دوم در این رابطه مبحث تحویل آپارتمان های مسکن مهر می‌باشد. اگر شما پول کمتری دارید و به همین خاطر میخواهید به سمت آپارتمان های پیش فروش یا خرید آپارتمان در پردیس با وام بروید این نکته را به یاد بیاورید که به هیچ وجه نمی‌شود روی تاریخ تحویل پروژه حساب کرد. به این صورت که اشخاص بسیاری  5 سال از تاریخ موعدشان گذشته و هنوز ملکی را تحویل نگرفتند. پس لطفا به خاطر چند میلیون هزینه کمتر قربانی این ملک ها نشوید.

امکانات شهر جدید پردیس

شهر جديد پرديس با قابلیت‌های گردشگری - توریستی و سیاحتی، موقعيت خاص طبيعي ، ارتفاعات ،‌ آب و هواي مطبوع، جاذبه‌هاي طبيعي، در چهارفصل سال، چشم‌انداز زیبایی را به وجود آورده‌ است. از جمله منطقه آبشار کمرد، منطقه جوزک، منطقه واصفجان منطقه پیست آبعلی، دریاچه سدلار و منطقه لار، دریاچه تار و بسیاری از مکان‌های دیدنی و تاریخی که با نزدیکی به شهرستان دماوند، می‌تواند اوقات فراغتی سالم و به یادماندنی در ذهن توریست‌ها، گردشگران و مسافران داشته باشد.


پارک های شهر جدید پردیس

پارک نور الشهدا، باغ گل، پارک سلامت، بوستان گلها، بوستان ارغوان، پارک ولایت، بوستان الغدیر، پارک مشاهیر، بوستان خلیج فارس

مجتمع های تجاری شهر پردیس

پاساژ الماس، پاساژنیما، مجتمع تجاری ایران زمین، مجتمع تجاری گلستان، مجتمع تجاری بهارستان، پاساژ گلها، مجتمع ولیعصر، مرکز خرید پردیس، مرکز خرید یاقوت، پاساژ امید

مراکز درمانی پردیس تهران

بیمارستان شفا، درمانگاه کوثر، درمانگاه مهرجرد، مرکز بهداشت و درمان پردیس

مساجد و مراکز دینی پردیس

مسجد خرمدشت، امام زاده سلطان مهر، مسجد جامع الغدیر، مسجد امیرالمومنین

ادارات شهر جدید پردیس

فرمانداری شهر پردیس، اداره مخابرات، اداره گاز، ثبت اسناد و املاک، اداره پست، کمیته امداد، اداره فنی و حرفه ای، شورای اسلامی، اداره کتابخانه های عمومی، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی، اداره فرهنگ و ارشاد، اداره منابع طبیعی، اداره امور مالیاتی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره صنعت و معدن و تجارت، سازمان حمل نقل، پارک فناوری پردیس، آموزش و پرورش، دانشگاه پبام نور، دانشگاه آزاد، پلیس راهور، کلانتری، اداره ورزش و جوانان، دادگستری و ...