لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

مراحل ساخت ویلا در شمال

در این مقاله قصد داریم برای شما مراحل ساخت ویلا در شمال را بیان کنیم. اما پیش از آن دانستن چند نکته ضروری است:

1.انتخاب محل ساخت ویلا

همونطور که میدونید تمام مناطق شمال باهم یکسان نیستند و شمال هم بسیار پهناوره، پس قبل از ساخت ویلا حتما تحقیق کنید تا بهترین مکان رو برای خرید زمین انتخاب کنید. در اینجا مجموعه ای از زمین های شمال را می توانید بیابید.

2.سند معتبر

شمال هم مثل سایر نقاط ایران ملک هایی داره که سند معتبر و شش دانگ دارند. اما ملک های زیادی هم وجود دارند که در اراضی جنگلی قرار دارند یا مشکلاتی ازین دست دارند. پس موقع خرید زمین در شمال حتما به سند اون دقت کنید. برای کسب اطلاع بیشتر به مطلب نکات قانونی خرید زمین و ویلا در شمال سر بزنید.

ساخت ویلا از شهرداری آغاز می‌شود

خب بعد از اینکه یه محل خوب رو برای ساخت ویلا در شمال انتخاب کردید و زمین مورد علاقه تون رو خریدید. برای شروع به ساخت ویلا، اول باید به شهرداری منطقه سر بزنید. یکی از مهم ترین استعلام هایی که باید از شهرداری تهیه کنید متراژی است که می توانید به زیربنا اختصاص دهید. یک قانون کلی در شمال وجود دارد که زمین های واقع در محدوده شهری 50درصد و زمین های خارج از محدوده شهری 30درصد کل مساحت زمین را می توانید بسازید. این قانون برای ویلاهای جنگلی و ساحلی و کل شمال یکسان است. معنی این قانون این است که اگر زمینی 200 متری خریده اید و زمین شما در محدوده شهری است می توانید زیربنای 100 متری برای واحد ها در نظر بگیرید و اگر خارج از محدوده شهری است تنها 60 متر می تواند زیربنای واحد شما باشد. 


نقشه‌برداری تا پی‌ریزی 

گام بعدی تهیه نقشه ویلاست. مهندس ناظر مطابق سلیقه و خواست شما نقشه ویلا را طراحی میکند. حال شما باید تصمیم بگیرید که ویلای دوبلکس میخواهید یا نه؟ چند خوابه باشد؟ تراس داشته باشد یا نه؟ و خیلی موارد دیگر که با تحقیق و دیدن ویلاهای مختلف می توانید نتیجه بهتری بگیرید. نقشه که تایید شد. مهندس طراح برآورد هزینه میکنه، جای ستون ها، جانمایی اتاق ها و ... رو انجام میده و در نهایت با پی ریزی عملیات ساخت ویلا به مرحله اجرا میرسه.

ویلا با سایر ساختمان‌ها تفاوت چندانی در ساخت ندارد

به طور کلی ساخت یک ویلا یا ساخت یک خانه در شهر تفاوت زیادی ندارند و شاید مهم ترین تفاوت آنها در نوع سقف یا طراحی هنری ویلا باشد. البته اکثر موارد به رطوبت هوا بستگی دارند حتی ممکن است به خاطر درصد بالای شرجی بودن هوا برخی مصالح به کار رفته در ساخت هم خاص و ویژه باشند. به جز این موارد باید آهن بریزید و اسکلت را بنا کنید. سقف بزنید و دیوار بکشید. بعد هم تاسیسات و نازک کاری های لازم رو انجام بدید. 

در تمام مراحل هزینه‌ها را فراموش نکنید

از روزی که تصمیم به ساخت ویلا در شمال می گیرید تا پایان کار، همیشه هزینه ها را در نظر داشته باشید. هزینه ساخت ویلا در شمال از متری 1 میلیون تومان با بالا است. نوع طراحی، مصالحی که به کار می گیرید، میزان تورم موجود، همه در هزینه تمام شده ویلای شما موثر است. بهترین کار این است که همان ابتدا یک برآورد هزینه انجام دهید و با هر تغییری که در برنامه های شما ایجاد شد، هزینه ها را هم بروز کنید. 


ساخت ویلا بهتر است یا خرید ویلا؟

مثل هر ملک دیگه ای ساخت ویلا هم دردسرهای مخصوص به خود را دارد. اما اگر روی نحوه ساخت و مکان ویلا حساس هستید شاید ساخت ویلا گزینه مناسب تری برای شما باشد. گاهی پیدا کردن ویلا دقیقا مطابق سلیقه و خواست ما کمی مشکل می شود. مگر اینکه به مرجعی پر از ویلا دسترسی داشته باشید. در مانیشن می توانید بهترین ویلاهای شمال را با مناسب ترین قیمت ها بیابید و به راحتی صاحب ویلا بشید.