لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله اوین تهران

محله اوین تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. محله اوین یکی از روستاهای شمیران است که در دامنه های جنوبی البرز قرار دارد. قرار گرفتن در دامنه کوه و وجود رودهای پر آب باعث گسترش این روستا در گذشته شده است. باغ ها و فضاهای سبز بسیاری در اوین وجود داشته است که امروزه به دلیل ساخت و سازهای بیش از حد تقریبا از بین رفته اند. برای بسیاری از مردم اوین یادآور زندان اوین است. زندان اوین در دهه 40 شمسی ساخته شد و امروزه عنوان بازداشتگاه موقت دارد.

محله اوین تهران

قیمت آپارتمان‌ محله اوین تهران

محله اوین در شمال تهران و منطقه ای به نسبت خوش آب و هوا قرار دارد. از طرف دیگر اوین جزو محلات منطقه یک تهران است که تمام این عوامل باعث شده اند تا میانگین قیمتی در محله اوین بالا باشد. با این حال قیمت خانه ها در اوین به محل ساختمان و نحوه ساخت وابستگی زیادی دارد. واحد های بسیار لوکس و لاکچری در محله اوین زیاد به چشم می آیند.

نقشه‌ اوین تهران

محله اوین تهران از شمال به درکه، از جنوب به بزرگراه یادگار امام، از غرب به محمودیه و از شرق به کوی فراز محدود می شود.

دسترسی

وجود بزرگراه های چمران و یادگار امام دسترسی بسیار مناسبی برای ساکنین محله اوین فراهم کرده است. خط 7 مترو تهران که در حال احداث است تا سعادت آباد امتداد می یابد که در نزدیکی اوین قرار دارد. خطوط اتوبوسرانی نیز برای خدمت رسانی در این منطقه وجود دارند.

امکانات

دانشگاه شهید بهشتی یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های ایران در محله اوین قرار دارد. محله اوین از فروشگاه ها و بازارهای مناسبی برخوردار است. رستوران ها و کافی شاپ های متعدد هم به وجود آمده اند. البته نزدیکی به محله سعادت آباد هم باعث می شود کم و کسری از این لحاظ احساس نشود.

نظرات کاربران

امتیاز محله اوین تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله اوین تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله اوین تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما