لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله بازار تهران

محله بازار تهران در منطقه 12 تهران قرار دارد. اصلی ترین بخش این محله، بازار بزرگ تهران است که یکی از قدیمی ترین بازارهای ایران به شمار می رود. تاریخچه بازار تهران به زمان شاه عباس دوم باز میگردد که بعد ها با پایتخت شدن تهران بازار نیز گسترش پیدا کرد. بازار تهران از چندین سرا، بازارچه، دالان، پاساژ و مجتمع تجاری تشکیل شده است. بازار تهران در سال 1356 ثبت ملی شده است.

محله بازار تهران

قیمت آپارتمان‌ محله بازار تهران

بازار تهران جزو مناطق متوسط تهران است و نرخ خانه ها در آن خیلی بالا نیست. تقریبا با متری 2 تا 3 میلیون می توانید آپارتمان های مناسبی در بازار تهران تهیه کنید.

نقشه‌ بازار تهران تهران

محله بازار تهران توسط 4 خیابان محصور شده است. خیابان 15 خرداد در شمال، خیابان مولوی در جنوب، خیابان خیام در غرب و خیابان مصطفی خمینی در شرق محدوده بازار تهران را مشخص می کنند.

دسترسی

خط 1 مترو تهران از خیابان خیام گذر می کند و 2 ایستگاه خیام و 15 خرداد در این منطقه قرار دارد. خط 7 مترو نیز خیابان مولوی عبور میکند و یک ایستگاه در خیابان مولوی نزدیکی بازار دارد. البته خط 7 در دست احداث بوده و هنوز راه اندازی نشده است. خطوط بی آرتی و اتوبوس رانی نیز در این منطقه برای جابجایی مسافران حضور دارند.

امکانات

اهالی محله بازار تهران برای خرید دغدغه ای ندارند و همیشه اجناس با مناسب ترین قیمت در دسترسشان قرار دارند. بیمارستان های اکبر آبادی و دکتر سپیر نزدیک ترین مراکز درمانی این منطقه هستند.

مکان‌های دیدنی

دیدنی ترین بخش محله بازار بزرگ تهران است. این بازار هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ تکمیل بودن اجناس بسیاری از کاسبان را از سراسر کشور به سمت خود می کشاند.

نظرات کاربران

امتیاز محله بازار تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله بازار تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله بازار تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف بازار تهران تهران