لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله تجریش تهران

محله تجریش تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. شهر تجریش مرکز شهرستان شمیرانات است. تجریش در گذشته های دور (حدود 1000 سال پیش) طجرشت نام داشته است. میدان تجریش، بزرگترین میدان این منطقه در انتهای خیابان ولیعصر قرار دارد. تعداد بسیار زیادی مرکز خرید و پاساژ در اطراف این میدان قرار دارند که باعث شلوغی این میدان شده اند. ارتفاع میدان تجریش از سطح دریا 1600متر می باشد. به همین دلیل آب و هوای تجریش معتدل متمایل به سرد است. در تابستان ها دمای تجریش تا 36 درجه بالا می ورد و در زمستان ها به -20 درجه هم می رسد. در گذشته قنات های زیادی در تجریش وجود داشته اند؛ قنات امام زاده صالح، قنات محمدیه، قنات کهریز و ... از جمله قنات های محله تجریش هستند که برخی از آن ها هنوز هم آب دهی دارند.

محله تجریش تهران

قیمت آپارتمان‌ محله تجریش تهران

محله تجریش تهران جزء مناطق بالا شهر تهران به حساب می آید و قیمت خانه ها در این منطقه بالاست پس اگر قصد خرید آپارتمان در تجریش را دارید حتما مبلغ خوبی را از قبل در نظر بگیرید. با این حال اگر جست و جوی خوبی انجام بدید می تونید ملک های خوبی با قیمت مناسب پیدا کنید.

نقشه‌ تجریش تهران

تجریش در شمال با جعفرآباد و سعدآباد، در جنوب با الهیه، در غرب با زعفرانیه و محمودیه و در شرق با قیطریه و حکمت همسایه است.

دسترسی

دسترسی محله تجریش به سایر نقاط تهران خوب است. خطوط بی آر تی و خط 1 مترو در تجریش ایستگاه دارند. اگر ماشین شخصی دارید هم نگران نباشید اتوبان های صدر و مدرس مسیرهای خوبی هستند تا به سایر نقاط تهران دسترسی پیدا کنید. خیابان هایی که به میدان تجریش منتهی می شوند، خیابان های ولیعصر، فناخسرو، غلام جعفری، جلالوند، سعادت آباد و شهرداری هستند. مهمترین خیابان های محله تجریش تهران؛ خواجه نوری، تهرانی، فرقانی، بهار آزادی، دهقان، رضایی و هاله نام دارند.

امکانات

بازار تجریش و حسینیه آن، بیمارستان شهدای تجریش و مراکز خرید پالادیوم، سانا، قائم، تندیس، البرز، میری، بعثت، ارگ تجاری برخی از امکانات درمانی و رفاهی این محله می باشند. به طور کلی تجریش یکی از مناطقی از تهران است که به لحاظ امکانات رفاهی در رتبه های اول محلات تهران قرار می گیرد.

مکان‌های دیدنی

امام زاده صالح مهم ترین نشان محله تجریش است. در گذشته درخت چناری در کنار این امام زاده وجود داشته است که بسیار کهن سال و دیدنی بوده است به شکلی که حتی گردشگران خارجی در مورد آن مطالبی نوشته اند و به عنوان یکی از عجایب نام برده اند اما امروزه با گسترش شهر دیگر تقریبا چیزی از آن باقی نمانده است.

مشاورین متخصص تجریش تهران

املاک فرشته

املاک ترکمن506

نظرات کاربران

امتیاز محله تجریش تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله تجریش تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله تجریش تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

محمد آزاد
19 دی 97

محله تجریش بسیار زیبا و دارای بافت ترکیبی سنتی و مدرنی هست.

خیابان‌های اطراف تجریش تهران