لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله تهرانپارس تهران

محله تهرانپارس تهران در منطقه 4 و 8 شهرداری تهران قرار دارد. محله تهرانپارس تهران به دو بخش تهرانپارس غربی و شرقی تقسیم می شود که مرز جداکننده این دو بلوار پروین است و در مجموع محله ای بزرگ در شرق تهران است. بلوار اصلی تهرانپارس در گذشته آرش تیرانداز نام داشته که امروزه به آیت الله خوشوقت تغییر یافته است. تهرانپارس دارای چهار فلکه اصلی می باشد که در امتداد خیابان تیرانداز خیابان اصلی این منطقه می باشد. البته لازم است بگوییم که فلکه دوم و چهارم امروزه تبدیل به چهارراه شده اند گرچه هنوز با همان نام قبلی شان خوانده می شوند.

محله تهرانپارس تهران

قیمت آپارتمان‌ محله تهرانپارس تهران

تهرانپارس یکی از محلات بالاشهر تهران است که در شرق تهران قرار گرفته است. خیابان های وسیع و سهولت در دسترسی با عث افزایش محبوبیت این محله شده اند. که این افزایش محبویت باعث رشد ساخت و ساز ها و در نتیجه رشد قیمت ها شده است.

نقشه‌ تهرانپارس تهران

محدوده تهرانپارس شامل بزرگراه شهید بابایی در شمال، خیابان دماوند در جنوب، بزرگراه شهید باقری در غرب و بلوار پروین در شرق می شود.

دسترسی

تهرانپارس از خیابان کشی های مدرنی برخوردار است که از زمان زرتشتیان در این محله به جا مانده است. همچنین این محله در شرق تهران قرار دارد و به خروجی شرقی تهران بسیار نزدیک است. تهرانپارس در میان بزرگراه ها قرار دارد که دسترسی مناسبی برای خودروهای سواری ایجاد می کند. از طرفی خطوط 2 مترو تهران سه ایستگاه شهید باقری، تهرانپارس و فرهنگسرا را در این محله دارد. خطوط بی آرتی و اتوبوس و تاکسی نیز برای رفت و آمد اهالی موجود است.

امکانات

بیمارستان های تهرانپارس و بانوان آرش مهم ترین مراکز درمانی این منطقه هستند. همچنین تهرانپارس به لحاظ داشتن فضاهای سبز و پارک های کوچک زیاد و مراکز خرید نیز بسیار غنی است. رستوران ها و کافی شاپ های زیادی هم در این محله برای رفاه اهالی ایجاد شده است.

مکان‌های دیدنی

از مراکز و اماکن مهم محله تهرانپارس تهران می توان به باغ پرندگان تهران، مرکز خرید سپید، مرکز خرید پارسیان، رستم باغ و فرهنگسرای اشراق اشاره کرد. همچنین پارک های جنگلی یاس فاطمی، لویزان و سرخه حصار و پارک پلیس در این منطقه قرار دارند.

نظرات کاربران

امتیاز محله تهرانپارس تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله تهرانپارس تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله تهرانپارس تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر میهمان
07 بهمن 97

چرا نام خاک سفید همچنان در اکثر نقشه ها وجود داره در حالی که این منطقه پاکسازی شده آنهم خیلی سالهای پیش وجود این اسم باعث میشه تا نظر سکنین سایر نقاط تهران در مورد این منطقه متفاوت باشه

نقاط قوت

 • نظم معابر عمومی و خیابانها

خیابان‌های اطراف تهرانپارس تهران