لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله جعفرآباد تهران

محله جعفرآباد تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. جعفرآباد یکی از محله های قدیمی منطقه شمیران است که امروزه اصلی ترین خیابان آن به خیابان شهید جعفری تغییر نام داده است. جعفرآباد در گذشته ها مملو از باغ ها و درختان بوده است که در انتهای آن می توانستید چشم اندازی از کوه ها را ببینید اما امروزه با رشد بی رویه ساخت و ساز دیگر تقریبا اثری از آن باغ ها و درختان نمانده است. البته دیگر تقریبا نام و نشانی از جعفرآباد باقی نمانده است اما اهالی این منطقه همچنان از نام جعفرآباد استفاده می کنند.

محله جعفرآباد تهران

قیمت آپارتمان‌ محله جعفرآباد تهران

جعفرآباد با قرار گرفتن در شمال تهران و آب و هوایی به نسبت خنک به محله ای پرطرفدار برای تهرانی ها تبدیل شده است. ساخت و سازها نیز به این موضوع دامن زده اند و رشد قیمتی زیادی را در جعفرآباد شاهد بوده ایم. قیمت خانه ها در جعفرآباد به نسبت بالاست.

نقشه‌ جعفرآباد تهران

محدوده محله جعفر آباد شامل امام زاده قاسم در شمال، محله تجریش در جنوب، محله زعفرانیه در غرب و خیابان باهنر در شرق می شود.

دسترسی

خیابان اصلی جعفرآباد یعنی خیابان شهید جعفری به میدان تجریش منتهی می شود که همین مسئله باعث دسترسی مناسب به بقیه نقاط تهران می شود. به لحاظ وسایل نقلیه عمومی؛ مترو تجریش و خط بی آر تی تجریش برای خدمت رسانی به اهالی وجود دارند. برای دسترسی خودروهای شخصی نیز از طریق میدان تجریش می توانند به خیابان ولی عصر و بلوار های شهید باهنر و شریعتی دسترسی داشته باشند. گرچه قرار گرفتن محله جعفرآباد در شمال شهر تهران به خودی خود موجب دور شدن این محله از مرکز و جنوب شهر تهران شده است.

امکانات

جعفرآباد از امکانات مناسبی برخوردار است. نزدیکی به تجریش یکی از دلایل اصلی این امکانات است. بیمارستان شهدای تجریش، سینما آستارا بخشی از این امکانات هستند. کافی شاپ ها و رستوران های زیادی نیز در این منطقه قرار دارند.

مکان‌های دیدنی

با توجه به نزدیکی جعفر آباد به دربند بهترین جای دیدنی این منطقه دربند است. دربند تهران یک منطقه ییلاقی زیبا با زستوران های متنوع است که از همه جای تهران و ایران برای گذران وقت به آنجا می روند. سایر مکان های دیدنی از جمله مرکز خرید تندیس در نزدیکی میدان تجریش قرار دارند.

نظرات کاربران

امتیاز محله جعفرآباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سنگین

تجربیات شما درباره محله جعفرآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله جعفرآباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما