لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله جماران تهران

محله جماران تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. محله جماران یکی از محله های شمال تهران است که در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد. این منطقه به طور متوسط 1700 متر از سطح دریا بالاتر است. خاندان امام جمارانی در این منطقه ساکن بوده اند که معروف ترین آنان سید مهدی امام جمارانیه بوده است. امام خمینی نیز در محله جماران تهران سکونت داشته است.

محله جماران تهران

قیمت آپارتمان‌ محله جماران تهران

با توجه به قرار داشتن جماران در منطقه یک و شمال شهر تهران متوسط قیمتی در این محله بالاست. البته خوش آب و هوا بودن نزدیکی به ییلاقات و امکانات رفاهی موجود در این منطقه نیز در رشد قیمتی منطقه تاثیرگذار بوده اند.

نقشه‌ جماران تهران

محدوده محله جماران شامل محله حصارک در شمال، خیابان باهنر در جنوب، محله نخجوان در غرب و خیابان فیضیه در شرق می شود.

دسترسی

محله جماران به دلیل قرارگیری در شمالی ترین منطقه تهران، فاصله نسبتا زیادی با مرکز و جنوب تهران دارد. البته به این معنی نیست که جماران دسترسی مناسبی ندارد. ایستگاه مترو تجریش نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله است که به وسیله تاکسی های منطقه قابل دسترسی است. اتوبوسرانی نیز در خیابان باهنر به اهالی منطقه خدمت رسانی می کند. همچنین برای خودروهای شخصی از طریق خیابان باهنر به بلوار کامرانیه و خیابان شریعتی می توانند دسترسی داشته باشند که هردو این خیابان ها به بزرگراه صدر منتهی می شوند.

امکانات

بیمارستان های بقیه الله و فرهنگیان باهنر نیازهای درمانی منطقه را تامین می کند. پارک های باهنر، یاسر و فیضیه نیز فضای سبز محله جماران را تشکیل می دهند. همچنین بانک ها، ادارت ، رستوران ها و کافی شاپ های زیادی برای تامین نیاز های عمومی اهالی این منطقه به وجود آمده اند.

مکان‌های دیدنی

قطعا دیدنی ترین مکان در این منطقه پارک جنگلی جمشیدیه است. پارک جمشیدیه یکی از زیباترین پارک های تهران است. حسینیه جماران نیز در این منطقه واقع شده است. خانه فرهنگی امام خمینی یکی از مکان های تاریخی و فرهنگی محله جماران تهران است.

نظرات کاربران

امتیاز محله جماران تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله جماران تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله جماران تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

امیرحسین در این محله زندگی کرده
30 فروردین 98

من چند وقت تو محله جماران زندگی کردم. خیلی عالیه از هر نظر خیلی خوش آب و هواس حتما دیدن کنید.