لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله جماران تهران

محله جماران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. جماران یکی از اولین و قدیمی‌ترین محله‌های شمال تهران است که به دلیل قرار گرفتن در دامنه جنوبی رشته کوه البرز آب و هوای مناسبی دارد. شاید برایتان جالب باشد چرا نام این محله جماران است به اعتقاد اهالی، چون در کوه‌های این محل از قدیم مار فراوان بوده و همواره مارگیران برای گرفتن مار به این محله می‌آمدند، اسم آن مخفف «جمع ماران» بوده‌است. از خانواده‌های معروفی که در محله جماران زندگی می کردند می توان به آیت الله امام جمارانی و امام خمینی اشاره کرد. خیابان‌های اصلی محله جماران عبارت اند از خیابان یاسر، خیابان حسین پور، سوده و ... هستند. این محله از شرق به محله نیاوران و خیابان فیضیه، ازغرب به محله نخجوان ، از جنوب به خیابان باهنر و محله دزاشیب ، و از شمال به حصارک منتهی می‌شود.

محله جماران تهران

قیمت آپارتمان‌ محله جماران تهران

با توجه به قرار داشتن جماران در منطقه یک و شمال شهر تهران متوسط قیمتی در این محله بالاست. البته خوش آب و هوا بودن نزدیکی به ییلاقات و امکانات رفاهی موجود در این منطقه نیز در رشد قیمتی منطقه تاثیرگذار بوده اند.

نقشه‌ جماران تهران

محدوده محله جماران شامل محله حصارک در شمال، خیابان باهنر و محله دزاشیب در جنوب، محله نخجوان در غرب و خیابان فیضیه و محله نیاوران در شرق می شود.

دسترسی

محله جماران به دلیل قرارگیری در شمالی ترین منطقه تهران، فاصله نسبتا زیادی با مرکز و جنوب تهران دارد. البته به این معنی نیست که جماران دسترسی مناسبی ندارد. ایستگاه مترو تجریش نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله است که به وسیله تاکسی های منطقه قابل دسترسی است. اتوبوسرانی نیز در خیابان باهنر به اهالی منطقه خدمت رسانی می کند. همچنین برای خودروهای شخصی از طریق خیابان باهنر به بلوار کامرانیه و خیابان شریعتی می توانند دسترسی داشته باشند که هردو این خیابان ها به بزرگراه صدر منتهی می شوند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه جماران : متوسط دوره اول دخترانه دهخدا (دولتی) ، ابتدایی پسرانه حبیب ابن مظاهر مراکز ورزشی محله جماران : باشگاه پارسیان بهاران مراکز درمانی محدوده جماران: بیمارستان جماران ، بیمارستان بقیه الله مساجد و مراکز دینی جماران تهران : حسینیه جماران ، مسجد جامع جماران

مکان‌های دیدنی

بوستان های محله جماران تهران : پارک باهنر ، بوستان روشن ، بوستان حصارک ، مجموعه پارسیان جماران ، مکان های دیدنی منطقه جماران تهران : خانه فرهنگی امام خمینی یکی از مکان های تاریخی و فرهنگی محله جماران تهران است.

نظرات کاربران

امتیاز محله جماران تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله جماران تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله جماران تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

علی در این محله زندگی کرده
27 شهریور 98

خیلی خوب عالیه

امیرحسین در این محله زندگی کرده
30 فروردین 98

من چند وقت تو محله جماران زندگی کردم. خیلی عالیه از هر نظر خیلی خوش آب و هواس حتما دیدن کنید.