لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله حصار بوعلی تهران

محله حصاربوعلی تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. حصار بوعلی محله ای قدیمی در شمال تهران است که قنات های متعددی در آن وجود داشته اند. معروف ترین قنات آن، قنات ملک آباد بوده که در خیابان شهید باهنر قرار داشته است و البته امروزه دیگر کارایی ندارد. البته برخی قنات ها مانند قنات میرزاعلی در شرق حصار بوعلی همچنان فعال هستند.

محله حصار بوعلی تهران

قیمت آپارتمان‌ محله حصار بوعلی تهران

حصار بوعلی یکی از محله های اصیل و باکلاس تهران به شمار می رود. قیمت خانه ها در این منطقه نسبت به محلات مرکز و جنوب شهر بالاتر است. آپارتمان های نوساز به صورت روز افزون در حصار بوعلی ساخته می شوند. معمولا این آپارتمان ها بسیار شیک هستند و با بروزترین متریال موجود در دنیا ساخته می شوند که قیمت های بسیار بالایی هم دارند.

نقشه‌ حصاربوعلی تهران

در شمال محله حصار بوعلی محله نیاوران قرار دارد، در جنوب این منطقه بلوار فرمانیه واقع شده، در غرب خیابان پاسداران و پارک نیاوران و در شرق به خیابان کامرانیه شمالی محدود می شود.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به حصار بوعلی، ایستگاه نوبنیاد است که از طریق تاکسی و اتوبوس قابل دسترسی است. در خیابان های پاسداران و فرمانیه خطوط اتوبوسرانی برای خدمت به ساکنین محله وجود دارند. وضعیت حصار بوعلی از نظر دسترسی برای خودروهای شخصی نیز خوب است. از طریق بلوارهای کامرانیه و پاسداران می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید که از طریق این بزرگراه نیز می توان به شاهراه های اصلی تهران دسترسی داشت.

امکانات

حصار بوعلی از امکانات رفاهی قابل قبولی برخوردار است. رستوران ها کافی شاپ ها و مجتمع های تجاری زیادی برای تامین خانواده ها به وجود آمده اند. بیمارستان های فرمانیه و فرهنگیان باهنر نیازهای درمانی این محله را تامین می کنند.

مکان‌های دیدنی

تکیه حصار بوعلی یکی از آثار تاریخی با نقاشی ها و معماری بسیار زیباست که در این منطقه واقع شده است. فرهنگسرای نیاوران با معماری بسیار زیبا و منحصر به فردش نیز در محله حصار بوعلی واقع شده است. پارک نیاوران یکی از زیباترین پارک های تهران، مرز محله نیاوران و حصار بوعلی را تشکیل می دهد.

نظرات کاربران

امتیاز محله حصار بوعلی تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله حصار بوعلی تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله حصار بوعلی تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

پروانه در این محله زندگی کرده
16 بهمن 97

من پنجاه و چند سال پیش در این محل به دنیا آمدم و نه از حصار بوعلی فعلی، خاطرات من همه از کوچه باغ‌های آن زمان است و با آنها گاهی واقعا زندگی می‌کنم.

خیابان‌های اطراف حصاربوعلی تهران