لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله حصار بوعلی تهران

محله حصار‌بوعلی تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. حصار بوعلی محله‌ای قدیمی در شمال تهران است که در گذشته قنات های بسیاری داشته است. معروف ترین قنات آن، قنات ملک آباد بوده که در خیابان شهید باهنر قرار داشته است و البته امروزه دیگر کارایی ندارد. البته برخی قنات ها مانند قنات میرزاعلی در شرق حصار بوعلی همچنان فعال هستند. حصار بوعلی از شرق به اقدسیه ، ازغرب به دزاشیب ، از شمال به نیاوران و از جنوب به رستم‌آباد محدود شده است.

محله حصار بوعلی تهران

قیمت آپارتمان‌ محله حصار بوعلی تهران

حصار بوعلی یکی از محله های اصیل و باکلاس تهران به شمار می رود. قیمت خانه ها در این منطقه نسبت به محلات مرکز و جنوب شهر بالاتر است. آپارتمان های نوساز به صورت روز افزون در حصار بوعلی ساخته می شوند. معمولا این آپارتمان ها بسیار شیک هستند و با بروزترین متریال موجود در دنیا ساخته می شوند که قیمت های بسیار بالایی هم دارند.

نقشه‌ حصاربوعلی تهران

حصار بوعلی از شرق به اقدسیه ، ازغرب به دزاشیب ، از شمال به نیاوران و از جنوب به رستم‌آباد محدود شده است.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به حصار بوعلی، ایستگاه نوبنیاد است که از طریق تاکسی و اتوبوس قابل دسترسی است. در خیابان های پاسداران و فرمانیه خطوط اتوبوسرانی برای خدمت به ساکنین محله وجود دارند. وضعیت حصار بوعلی از نظر دسترسی برای خودروهای شخصی نیز خوب است. از طریق بلوارهای کامرانیه و پاسداران می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید که از طریق این بزرگراه نیز می توان به شاهراه های اصلی تهران دسترسی داشت.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه حصاربوعلی : ابتدایی دخترانه مدرسه مهر و تابان (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول پسرانه انصار (دولتی) ، ابتدایی پسرانه انصار القائم (غیر دولتی) ، ابتدایی پسرانه شاه آبادی ، ابتدایی دخترانه جبلی(غیر دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه فراست (نمونه دولتی) ، متوسط دوره اول دخترانه تقوا (غیر دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه صابرین (شاهد) ، متوسط دوره اول دخترانه صابرین (شاهد) ، متوسط دوره دوم دخترانه فرمانیه(غیر دولتی) ، ابتدایی دخترانه شوکا ، متوسط دوره دوم پسرانه انصار قائم (غیر دولتی) ، ابتدایی پسرانه ایرانیان (غیر دولتی) ، ابتدایی دخترانه فرهنگ نو مراکز ورزشی محله حصاربوعلی : مجموعه ورزشی حصار بوعلی مراکز درمانی محدوده حصاربوعلی : درمانگاه خیریه حصاربوعلی مساجد و مراکز دینی حصاربوعلی تهران : مسجد جامع حصاربوعلی

مکان‌های دیدنی

بوستان های محله حصاربوعلی : بوستان امام علی ، بوستان شکوفه مجتمع تجاری حصاربوعلی تهران : مجتمع تجاری بام برند سنتر ، مجتمع تجاری اطلس مال ، پاساژ نارون مکان های دیدنی حصاربوعلی: تکیه حصار بوعلی یکی از آثار تاریخی با نقاشی ها و معماری بسیار زیباست که در این منطقه واقع شده است. فرهنگسرای نیاوران با معماری بسیار زیبا و منحصر به فردش نیز در محله حصار بوعلی واقع شده است.

نظرات کاربران

امتیاز محله حصار بوعلی تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله حصار بوعلی تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله حصار بوعلی تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

پروانه در این محله زندگی کرده
16 بهمن 97

من پنجاه و چند سال پیش در این محل به دنیا آمدم و نه از حصار بوعلی فعلی، خاطرات من همه از کوچه باغ‌های آن زمان است و با آنها گاهی واقعا زندگی می‌کنم.

خیابان‌های اطراف حصاربوعلی تهران