لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله حکمت تهران

محله حکمت تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. حکمت محله ای در شمال تهران است که در گذشته با دزاشیب یک محله خوانده می شدند. اصلی ترین خیابان محله حکمت خیابان برادران سلیمانی است که به دو بخش برادران سلیمانی غربی و برادران سلیمانی شرقی تقسیم می شود.  از جمله مهم ترین اشخاصی که در محله حکمت سکونت داشته اند می توان به شهيد آيت الله سيد حسن مدرس و علي اسفندياري (نيما يوشيج) پدر شعر نو اشاره نمود.

محله حکمت تهران

قیمت آپارتمان‌ محله حکمت تهران

محله حکمت یکی از محلات بالاشهر تهران است و به همین دلیل قیمت خانه ها در این محله از متوسط شهر تهران بالاتر است. با گذشت زمان مجتمع های زیادی در حکمت ساخته می شوند و جای درختان و باغ ها را میگیرند و هرچه اقبال به این محله بالاتر می رود به دنبال آن قیمت هم افزایش پیدا می کند.

نقشه‌ حکمت تهران

محدوده محله حکمت شامل خیابان دزاشیب در شمال، محله قیطریه در جنوب، فرمانیه در غرب و خیابان شریعتی در شرق می باشد.

دسترسی

به لحاظ دسترسی محله حکمت در وضعیت نسبتا مناسبی است. ایستگاه های تجریش و قیطریه در نزدیکی این محله هستند که البته ایستگاه قیطریه نزدیک ترین ایستگاه است. از طریق بلوار قیطریه می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید و از طریق بلوار صبا به بلوار شریعتی می رسید که اتصال شما را با سایر نقاط تهران برقرار می کند. شاید نقطه ضعف محله حکمت دور بودن این محله از مرکز و جنوب شهر تهران باشد.

امکانات

محله حکمت یکی از محلات قدیمی و بالاشهر تهران است که از امکانات رفاهی نسبتا مناسبی برخوردار است. بانک ها، مراکز اداری، رستوران ها و کافی شاپ های زیادی در این منطقه وجود دارند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی نیز در محله حکمت قرار گرفته است.

مکان‌های دیدنی

پارک قیطریه یکی از زیباترین پارک های تهران در مجاورت محله حکمت تهران قرار گرفته است. همچنین عمارت باغ علاالسلطنه واقع در خيابات شهيد سليمي که به سبك بناهاي قاجاريه بنا گرديده است امروزه در اجاره انجمن خوشنويسان قرار دارد.

نظرات کاربران

امتیاز محله حکمت تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله حکمت تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله حکمت تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف حکمت تهران