لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله دارآباد تهران

محله دارآباد تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. دارآباد در گذشته یکی از روستاهای اطراف تهران بوده است و امروزه با گسترش شهر به یکی از محلات تهران بدل گشته است. دارآباد در دوره قاجار به وسیله کاخی که مظفرالدین شاه در آنجا بنا کرد به شاه آباد تغییر نام داد اما بعد ها نام آن به همان دارآباد بازگشت. خیابان اصلی این منطقه، خیابان دارآباد است. میدان دارآباد میدان اصلی خیابان دارآباد، در ارتفاع 1700متری از سطح دریا قرار دارد.

محله دارآباد تهران

قیمت آپارتمان‌ محله دارآباد تهران

دارآباد مانند نیاوران اعیان نشین نیست اما قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالاست که دلیل اصلی آن می تواند خوبی آب و هوا و قرار گرفتن آن در شمال تهران باشد. البته این منطقه بسیار رو به رشد است و هر روز خانه ها و برج های جدید و لوکس در این منطقه سر بلند می کنند.

نقشه‌ دارآباد تهران

محدوده دارآباد شامل کوه توچال در شمال، محله اقدسیه در جنوب، محله رحمان آباد در غرب و باقلی زار در شرق می شود.

دسترسی

دارآباد با همه خصوصیات خوب کمی در دسترسی ها مشکل دارد. البته این محله در شمالی ترین نقطه تهران واقع شده و این امر طبیعی است که از مرکز و جنوب تهران فاصله داشته باشد. نزدیک ترین ایستگاه های مترو به دارآباد ایستگاه های قائم و نوبنیاد هستند.

امکانات

پارک قائدی ها اصلی ترین فضای سبز منطقه است. بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان ماهک نیز مهم ترین فضای درمانی این محله را تشکیل می دهند. محله دارآباد به لحاظ وجود بازارها، رستوران ها و کافی شاپ ها نیز وضعیت مناسبی دارد و روز به روز به تعداد مراکز خرید نیز افزوده می شود.

مکان‌های دیدنی

موزه طبیعت و حیات وحش ایران یکی از مکان های دیدنی این منطقه است که می توانید ببینید. اما با توجه به نزدیکی دارآباد به ارتفاعات شمالی تهران، باید کوه ها و دامنه های البرز را زیباترین جای این منطقه بدانیم.

نظرات کاربران

امتیاز محله دارآباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله دارآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله دارآباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

عیسی میرساردو در این محله زندگی کرده
07 بهمن 97

منطقه داراباد از لحاظ عبور ومرور بستگی به محل زندگی دارد من که در نبش خبابان اصلی داراباد زندگی می کنم از هر نظر دسترسی به امکانات عالی هست