لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

درکه تهران

محله درکه در منطقه دو شهرداری تهران وبخشی از شهرستان شمیرانات می‌باشد. این محله به دلیل عبور رودخانه درکه از آن و آب‌‌وهوای مطبوعش یکی از مهمترین و قدیمی تفرجگاه‌های تهران است.  محله درکه در گذشته یکی از دهکده‌های خوش آب و هوای شمیرانات بوده که با گسترش تهران، در اراضی پایتخت قرار گرفته است. محله درکه برخلاف بسیاری از محله‌های قدیمی تهران، که مدرن سازی بر بافت قدیمی آن‌ها تاثیرداشته، همچنان هویت خود را حفظ کرده و مانند گذشته یکی از مسیرهای اصلی کوهپیمایی تهران به شمار می‌آید. اینکه امروز بتوانیم نام این منطقه را محله، ییلاق یا صرفا یک مسیر کوهپیمایی بگذاریم کار دشواری است. شاید به این دلیل است که همانقدر در قسمت‌های شمالی آن احساس قدم زدن و نفس کشیدن در یک روستا به دور از پایتخت را داری که احساس بودن در یک شهر. از خیابان‌های این محله می توان به خیابان احمدپور، خیابان کوهسار، تفنگ‌سازان و... اشاره کرد. 

درکه تهران از شرق به ولنجک از غرب به اوین و از جنوب به سعادت آباد محدود میشود .

درکه تهران

نقشه‌ درکه تهران

درکه تهران در شمال و شرق با دامنه های جنوبی کوه های البرز محدود می شود. درکه در غرب با محله اوین و در جنوب با محله سعادت آباد همسایه است.

دسترسی

از نظر دسترسی به سایر نقاط تهران محله درکه وضعیت مناسبی دارد. درصورتی که اتومبیل شخصی ندارید برای دسترسی به خط یک مترو می‌توانید از تاکسی ها و مینی‌بوس های این محله استفاده کنید. همچنین برای رفتن به سایر نقاط تهران می‌توانید از خط4 اتوبوس‌های تندرو استفاده کنید. در صورتی که خودرو شخصی دارید نگران نباشید درکه به بزرگراه‌های چمران و یادگار امام نزدیک است و دسترسی شما را به سایر نقاط شهر آسان می‌کند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه درکه : مدرسه دخترانه شهدای هفتم تیر ، مدرسه پسرانه شهید غفاری مراکز ورزشی محله درکه: ورزشگاه شهدای درکه مراکز درمانی محدوده درکه : درمانگاه فاطمه زهرا مساجد و مراکز دینی درکه تهران : مسجد جامع درکه

مکان‌های دیدنی

بوستان های درکه تهران : پارک کوهسار 1 و 2 مکان های دیدنی منطقه درکه تهران : کوه درکه ، رودخانه درکه، جنگل کارا، هفت‌حوض، جنگل و آبشار کارا، آبشار بند عبدالله، آبشار جوزک، پلنگ جوزک، پلنگ‌چال، اسپیو (آب سپید)، هفت‌چشمه (هفت طیغانی) و کفو (آب کف‌دار) معروف‌ترین جلوه‌های طبیعت زیبا و مترنم درۀ درکه هستند

نظرات کاربران

امتیاز درکه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره درکه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره درکه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف درکه تهران