لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله رستم آباد تهران

محله رستم آباد تهران در منطقه 1 و 3 شهرداری تهران قرار دارد. رستم آباد یکی از محلات قدیمی شمال تهران است که به سه بخش رستم آباد بالا، رستم آباد وسط و رستم آباد پایین تقسیم می شود. از رستم آباد قدیم تقریبا امروزه چیزی باقی نمانده است. یکی از کوچه هایی که هنوز بافت گذشته خود را حفظ کرده است کوچه شهید فریدون خانی است. دو قنات اصلی در این محله وجود دارند یکی در رستم آباد بالا و یکی در رستم آباد پایین؛ که قنات بالا پر آب تر است.

محله رستم آباد تهران

قیمت آپارتمان‌ محله رستم آباد تهران

رستم آباد نیز مانند سایر محله های شمال شهر تهران دارای خانه ها و آپارتمان هایی با قیمتی بالاتر از میانگین سایر نقاط تهران است. رستم آباد در چند سال گذشته رشد قیمتی زیادی را تجربه کرده است. با افزایش ساخت و ساز و اقبال به سمت این محله واحدهای لوکس و لاکچری زیادی در این محله ساخته شده اند. مجموعه این موارد باعث شده تا قیمت آپارتمان ها در رستم آباد بالا باشد.

نقشه‌ رستم آباد تهران

محله رستم آباد در شمال به بلوار فرمانیه، در جنوب به بزرگراه صدر، در غرب به بلوار کامرانیه جنوبی و در شرق به خیابان پاسداران محدود می شود.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به رستم آباد ایستگاه نوبنیاد است. با اتوبوس و تاکسی می توان به این خط مترو دسترسی داشت. ترافیک در رستم آباد معمولا زیاد است که این می تواند یک نقطه ضعف این محله باشد. وجود بزرگراه صدر در میانه محله رستم آباد یک امتیاز ویژه برای تردد خودروهای سواری به شمار می رود. خطوط اتوبوسرانی در خیابان های پاسداران و فرمانیه و بزرگراه صدر خدمت رسانی می کنند.

امکانات

پارک های صدر، لاله، ارغوان، سهیل، نگار و داور فضای سبز این منطقه برای شب نشینی و گشت و گذار اهالی را تامین می کنند. یکی از کمبودهای این محله نبود بیمارستان و اورژانس در محله است. البته بیمارستان فرمانیه نیز در نزدیکی این محله وجود دارد. به لحاظ وجود رستوران ها و کافی شاپ ها رستم آباد وضعیت مناسبی دارد. هایپرمارکت ها و مراکز خرید کوچک و بزرگی برای اهالی ایجاد شده اند.

مکان‌های دیدنی

امام زاده اسماعیل و امام زاده علی اکبر در مجاورت رستم آباد واقع شده اند.

نظرات کاربران

امتیاز محله رستم آباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله رستم آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله رستم آباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما