لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله زعفرانیه تهران

محله زعفرانیه درمنطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. این منطقه از محلات شمال تهران و منطقه شمیرانات به شمار می‌رود که در ارتفاع ۱۶۵۰ تا ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریاهای آزاد قرار گرفته است و می‌توان آن را یکی از مرتفع‌ترین و خنک ترین مناطق تهران دانست که دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. همسایه‌های این محله خوش آب و هوای پایتخت درشمال ارتفاعات توچال ، درجنوب محله تجریش و محمودیه و در غرب ولنجک هستند.اما شاید برای تان جالب باشد که چرا این منطقه زعفرانیه نام گرفته است. در گذشته چون کاخ سعدآباد در این منطقه به رنگ زعفرانی بوده‌است، به تدریج  زعفرانیه نام گرفته‌است؛ زیرا کسانی که می‌خواستند به این منطقه بروند نشانی در زعفرانی کاخ را که در آن زمان مشهورترین سازه منطقه بوده‌است، می‌دادند. یکی از محل‌های قدیمی زعفرانیه اسدآباد است، محله اسدآباد زعفرانیه در گذشته باغ های بسیاری داشته است که از میان آن ها تنها باغ خیامی طی گذر زمان تغییری نکرده است. بافت این محله تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی است. زعفرانیه از محلات بالاشهرتهران و یکی از گران قیمت‌ترین مناطق مسکونی پایتخت به شمار می‌آید.

محله زعفرانیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله زعفرانیه تهران

زعفرانیه تهران در ناحیه 2 منطقه یک قرار دارد و مثل سایر ناحیه های منطقه یک جزو مناطق گران قیمت تهران به شمار می رود. این روز ها با ساخت ساختمان های لوکس و مدرن در کوچه های زعفرانیه شاهد قیمت هایی نجومی در این محله تهران هستیم. با این حال اگر بگردید احتمالا در میان واحد های قدیمی تر قیمت های مناسب تری هم بیابید.

نقشه‌ زعفرانیه تهران

محدوده محله زعفرانیه شامل ارتفاعات توچال در شمال، خیابان ولیعصر ، محلات تجریش و محمودیه در جنوب، محله ولنجک در غرب می‌باشد.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به زعفرانیه ایستگاه تجریش است که به وسیله تاکسی های منطقه می تونید به اون دسترسی داشته باشید. تاکسی های خطی نیز در خیابان آصف وجود دارند. البته اگر مثل خیلی از اهالی زعفرانیه با ماشین تردد می کنین هم نگران نباشید. از طریق خیابان ولی عصر به پل پارک وی که برسید بزرگراه های چمران و مدرس می تونن مسیر مناسبی برای رفتن به سایر نقاط تهران باشن. از سمت دیگر هم از میدان تجریش به بلوار های شریعتی و باهنر دسترسی خواهید داشت. به طور کلی قرار گرفتن زعفرانیه در شمال شهر باعث می شود تا برای رفتن به جنوب شهر زمان بیشتری را صرف رفت و آمد کنید.

امکانات

-مدارس و مراکز آموزشی زعفرانیه: مهدکودک چکاوک(غیردولتی)، مدرسه ابتدایی پسرانه ارس(غیر دولتی)، مدرسه متوسطه دوره اول پسرانه ترنم سخن(غیر دولتی)، مدرسه متوسطه دوره اول پسرانه سخت کوشان(غیردولتی)، مدرسه متوسطه دوره اول پسرانه هجرت(دولتی)، مدرسه متوسطه دوره دوم دخترانه سمیه(دولتی)، مجتمع آموزشی شهید مهدوی، دانشکده علوم و فنون دریای دانشگاه آزاد واحد تهران شمال. -مراکز ورزشی منطقه زعفرانیه: سالن ورزشی بقیه الله، سالن ورزشی کاپ، سالن بدن‌سازی یونیک، استخر و سونا زعفرانیه، سالن ورزشی تاج بانو، سالن ورزشی ستاره -مراکز درمانی محله زعفرانیه: خانه سلامت، درمانگاه خیریه عمل، درمانگاه اسد آباد، مرکز اورژانس اجتماعی، داروخانه دکتر شهبازی، داروخانه دکتر نهرو. -مساجد ومراکز دینی زعفرانیه: مسجد محمد رسول الله، مسجد ولنجک، مسجد عمل، مسجد محمدیه مسجد طالقانی. -بانک و ادارات منطقه نیاوران: بانک پارسان، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک آینده، بانک ملی، بانک سامان، موسسه مالی و اعتباری ملل، سفارت خانه برزیل، سفارت خانه آفریقا جنوبی، دادگاه ویژه روحانیت.

مکان‌های دیدنی

مهمترین مکان دیدنی زعفرانیه کاخ موزه سعدآباد است. تماشاگه زمان، رصد خانه زعفرانیه، کاخ موزه ملت، موزه میر عماد، کاخ شهرام(موزه نظامی)، موزه هنرهای زیبا از دیگر موزه های منطقه زعفرانیه هستند. اما اماکن تفریحی زعفرانیه محدوده به بناهای تاریخی و موزه های نمی‌شود. - زعفرانیه مجتمع های تجاری و مراکز خرید متعددی هم در حوالی خود دارد، نظیر: مرکزخرید زعفرانیه پلاز، مرکز خرید بامیک زعفرانیه، مجتمع تجاری ارگ تجریش. - بوستان های محله زعفرانیه عبارت اند از بوستان ریحان(آصف)، بوستان ولنجک، بوستان زعفرانیه، بوستان ارغوان، بوستان تندرستی

مشاورین متخصص زعفرانیه تهران

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

اجاره خانه در زعفرانیه تهران

اجاره خانه در محله زعفرانیه تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله زعفرانیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله زعفرانیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله زعفرانیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف زعفرانیه تهران