لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله زعفرانیه تهران

محله زعفرانیه تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. . زعفرانیه در شمال تهران و در منطقه شمیران قرار دارد. این محله در دامنه های جنوبی کوه های البرز قرار گرفته است و بافتی سنتی و مدرن دارد. به طور کلی زعفرانیه یکی از محله های لوکس و پرطرفدار تهران به شمار می رود. با این حال یک نقطه ضعف این منطقه را می توان قرار گرفتن آن بر روی گسل شمالی تهران دانست که در صورت وقوع زلزله این منطقه آسیب های جدی می بیند.

محله زعفرانیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله زعفرانیه تهران

زعفرانیه تهران در ناحیه 2 منطقه یک قرار دارد و مثل سایر ناحیه های منطقه یک جزو مناطق گران قیمت تهران به شمار می رود. این روز ها با ساخت ساختمان های لوکس و مدرن در کوچه های زعفرانیه شاهد قیمت هایی نجومی در این محله تهران هستیم. با این حال اگر بگردید احتمالا در میان واحد های قدیمی تر قیمت های مناسب تری هم بیابید.

نقشه‌ زعفرانیه تهران

محدوده محله زعفرانیه شامل ارتفاعات توچال در شمال، خیابان ولیعصر در جنوب، محله ولنجک در غرب و محله تجریش و محله جعفرآباد در غرب می شود.

دسترسی

نزدیک ترین ایستگاه مترو به زعفرانیه ایستگاه تجریش است که به وسیله تاکسی های منطقه می تونید به اون دسترسی داشته باشید. تاکسی های خطی نیز در خیابان آصف وجود دارند. البته اگر مثل خیلی از اهالی زعفرانیه با ماشین تردد می کنین هم نگران نباشید. از طریق خیابان ولی عصر به پل پارک وی که برسید بزرگراه های چمران و مدرس می تونن مسیر مناسبی برای رفتن به سایر نقاط تهران باشن. از سمت دیگر هم از میدان تجریش به بلوار های شریعتی و باهنر دسترسی خواهید داشت. به طور کلی قرار گرفتن زعفرانیه در شمال شهر باعث می شود تا برای رفتن به جنوب شهر زمان بیشتری را صرف رفت و آمد کنید.

امکانات

مدارس زعفرانیه شامل دبستان پسرانه شهید فرهنگیان (دولتی)، دبستان دخترانه آفتاب آذرین (غیردولتی)، دبیرستان پسرانه هجرت (دولتی)، دبیرستان دخترانه سمیه (دولتی)، دبیرستان پسرانه فارابی (غیردولتی)، دبستان و دبیرستان دخترانه شهید مهدوی (غیردولتی)، دبستان و دبیرستان شهید صادقی (دولتی)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی، پیش دبستان و دبستان پسرانه خاتم (غیردولتی) هستند. پارک های زعفرانیه، ولنجک، ریحان، ارغوان و تندرستی مهم ترین فضاهای سبز زعفرانیه به حساب می آیند.

مکان‌های دیدنی

بدون شک مهم ترین مکان دیدنی زعفرانیه کاخ موزه سعدآباد است. که همه روزه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. عمارت تماشاگه زمان و رصدخانه زعفرانیه از دیگر اماکن دیدنی زعفرانیه هستند.

مشاورین متخصص زعفرانیه تهران

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

املاک چشم انداز زعفرانیه

اجاره خانه در زعفرانیه تهران

اجاره خانه در محله زعفرانیه تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله زعفرانیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله زعفرانیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله زعفرانیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف زعفرانیه تهران