لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله شاپور تهران

محله شاپور تهران در منطقه 11 تهران قرار دارد. نام امروزی این خیابان، وحدت اسلامی می باشد. شاپور یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران است. خیابان وحدت اسلامی یکی از شاهراه های اصلی تهران به شمار می رود.

محله شاپور تهران

قیمت آپارتمان‌ محله شاپور تهران

شاپور یکی از محلات به نسبت قدیمی و جنوبی تهران به شمار می رود. خانه ها و آپارتمان ها در محله شاپور به نسبت مناطق شمال شهر از قیمت های مناسب تری برخوردارند.

نقشه‌ شاپور تهران

محله شاپور تهران از شمال به خیابان امام خمینی، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان ولی عصر و از شرق به خیابان خیام محدود می شود.

دسترسی

از میدان حسن آباد می توانید با مترو به سایر نقاط شهر تهران دسترسی داشته باشید. امتداد خیابان وحدت اسلامی بعد از میدان حسن آباد خیابان حافظ است. محله شاپور تهران به خیابان شوش منتهی می شود. امروزه خیابان وحدت اسلامی از میدان حسن آباد به سمت خیابان شوش یکطرفه است و تردد در مسیر جنوب به شمال فقط برای اتوبوس ها در مسیر ویژه جریان دارد. لازم به ذکر است که خیابان وحدت اسلامی در محدوده طرح ترافیک قرار دارد.

امکانات

بیمارستان سینا در نزدیکی میدان حسن آباد تهران و بیمارستان رازی در حاشیه خیابان وحدت اسلامی از جمله امکانات درمانی محله شاپور تهران به شمار می رود. بازار میوه و تره بار مکانی مناسب برای خرید های ضروری اهالی این محله است. از طرفی قرارگیری پارک شهر در محله شاپور فضای سبز مورد نیاز منطقه را تامین کرده است.

مکان‌های دیدنی

در ابتدای خیابان وحدت اسلامی یعنی میدان حسن آباد، پارک شهر یکی از قدیمی ترین پارک های تهران قرار دارد. از مکان های قدیمی این محله می توان به تکیه درخوانگاه، کلیسای قدیمی و گذرهای طاق دار، مانند گذر مستوفی اشاره کرد که البته امروزه تقریبا اثری از آنها باقی نمانده است.

نظرات کاربران

امتیاز محله شاپور تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله شاپور تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله شاپور تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

حامد مهدیپور در این محله زندگی کرده
21 تیر 98

این محله‌های اصیل، سرمایه‌های طهران هستند.

علی نوروزنیا در این محله زندگی کرده
25 اردیبهشت 98

محله‌های دلنشینی می‌باشد و با توجه به قدمت محله‌های درخونگاه و شاپور و ... اگر چنانچه مورد مرمت و بازسازی اماکن تاریخی آن قرار گیرد باعث جلب توریسم بیشتری بوده و از تخریب بیشتر آنها جلوگیری خواهد شد.

نقاط قوت

 • خرید آسان و عمده کلیه وسایل زندگی و خوراکی

خیابان‌های اطراف شاپور تهران