لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله فرمانیه تهران

محله فرمانیه تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. فرمانیه که یکی از محلات شمالی تهران به شمار می رود همواره به عنوان یکی از محلات اعیان نشین تهران مورد توجه بوده است. اصلی ترین خیابان این منطقه خیابان فرمانیه است که از چهارراه فرمانیه و تقاطع پاسداران شروع می شود و تا چهارراه کامرانیه و بلوار اندرزگو ادامه می یابد. البته این انتهای راه نیست و بخشی از خیابان فرمانیه تا دزاشیب ادامه می یابد. مهم ترین خیابان های فرمانیه شامل خیابان های ديباجی شمالی، خيابان سنبل (سلمان پورظهير )، خيابان آذرمينا، خيابان كوهستان هشتم، خيابان نارنجستان هفتم، خيابان نارنجستان يكم، خيابان تنگستان دوم، خيابان عسگريان و خيابان مهماندوست می شوند.


محله فرمانیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله فرمانیه تهران

اگر قرار باشد چند محله اعیان نشین و گران تهران را نام ببریم قطعا فرمانیه یکی از اولین ها خواهد بود. از دیرباز فرمانیه محله ای لوکس و لاکچری حساب می شده که امروزه نیز به همین منوال است. در کوچه های فرمانیه که قدم بزنید ظاهر ساختمان ها گویای گران بودن آنها خواهد بود.

نقشه‌ فرمانیه تهران

محدوده محله فرمانیه شامل محله دزاشیب در شمال، محله چیذر در جنوب، محله حکمت در غرب و محله حصار بوعلی در شرق می شود.

دسترسی

ایستگاه مترو نوبنیاد نزدیک ترین ایستگاه مترو این منطقه است. خطوط اتوبوسرانی 106 (پایانه لاله به پایانه شهید افشار)، 217 (شهرک صدف به بلوار صبا) و 220 (میدان ازگل به میدان تجریش) نیز از این منطقه عبور می کنند. خیابان فرمانیه از طریف خیابان نارنجستان هفتم به میدان اراج و بزرگراه ارتش می رسد. همچنین از طریق کامرانیه جنوبی می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید. این بزرگراه ها می توانند دسترسی مناسبی برای تردد خودروهای شخصی به سایر نقاط تهران فراهم کنند.

امکانات

فرمانیه از نظر امکانات رفاهی نیز جایگاه خوبی در میان محلات منطقه یک تهران دارد. بازار میوه و تره بار فرمانیه، پارک های مینا، مهر، امام علی و پگاه بخشی از این امکانات رفاهی هستند. همچنین کافی شاپ ها و رستوران های متعددی برای رفاه حال شهروندان این منطقه وجود دارد. به لحاظ درمانی نیز؛ بیمارستان فرمانیه یکی از بهترین مراکز درمانی در این منطقه است.

مکان‌های دیدنی

برج آسمان و برج های دوقلوی فرمان مهم ترین برج های فرمانیه به شمار می روند. همچنین مراکز خرید و مجتمع های تجاری زیادی در فرمانیه وجود دارند مانند مرکز خرید فرمانیه، مرکز خرید سانا و ... .

مشاورین متخصص فرمانیه تهران

املاک تابش

املاک ایران دلتا

املاک رویال تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله فرمانیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله فرمانیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله فرمانیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما