لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله قلهک تهران

محله قلهک تهران در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد. محله قلهک از دیرباز داراری چندین رشته قنات بوده که برخی از آنها هنوز هم جاری هستند. بزرگترین قنات، قنات موجود در باغ سفارت بریتانیا است که همچنان جریان داشته و درختان چنار آن منطقه را سیراب می کند. محله قلهک در گذشته به کوچه سجاد معروف بوده است.

محله قلهک تهران

قیمت آپارتمان‌ محله قلهک تهران

قلهک جزء مناطق بالاشهر تهران به حساب می آید. قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالاست. اگر قصد خرید آپارتمان در قلهک را دارید باید پس انداز خوبی آماده کرده باشید. به طور متوسط آپارتمان های نوساز محله قلهک متری 10 میلیون تومان قیمت دارند.

نقشه‌ قلهک تهران

محدوده محله قلهک شامل خیابان شهید کلاهدوز در شمال، خیابان پورمشکانی در جنوب، خیابان شریعتی در غرب و خیابان هدایت در شرق می شود.

دسترسی

به لحاظ دسترسی محله قلهک وضعیت مناسبی دارد. از طریق خیابان شریعتی به بزرگراه های صدر و همت می توانید دسترسی داشته باشید. همچنین خط 1 مترو تهران در قلهک ایستگاه دارد. خطوط بی آرتی نیز در خیابان های کلاهدوز و شریعتی به شهروندان این منطقه خدمت رسانی می کنند.

امکانات

بیمارستان های ایران مهر و هدایت برای تامین نیاز های درمانی در این منطقه بنا شده است. پارک خلیج فارس در خیابان آبشار با امکانات بازی برای کودکان ایجاد شده است. از نظر بازار و مرکز خرید هم قلهک کم و کاستی نداره واقعا. البته برای وقتی که از بازارگردی خسته بشید هم فکر شده و تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ ایجاد شده اند.

مکان‌های دیدنی

پارک موزه آب که در پارک خلیج فارس واقع شده یکی از مکان های دیدنی قلهک است. پردیس سینما قلهک هم برای دیدن یک فیلم خوب و گذران یک شب می تونه انتخاب مناسبی باشه.

مشاورین متخصص قلهک تهران

املاک مهرشاد

نظرات کاربران

امتیاز محله قلهک تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله قلهک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله قلهک تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما