لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله محمدیه تهران

محله محمدیه تهران در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد. محله محمدیه یکی از محلات قدیمی تهران است که در جنوب تهران واقع شده است. دروازه محمدیه یا دروازه نو یکی از دروازه های تهران قدیم در این منطقه واقع شده است. این دروازه در دوران محمد شاه قاجار ساخته شد و تنها دروازه ای است که از آن دوران همچنان پابرجا مانده است. میدان محمدیه اصلی ترین میدان منطقه است که در گذشته با نام میدان اعدام شناخته می شده و امروزه نیز قدیمی تر های تهران همچنان آن را میدان اعدام می گویند. 

محله محمدیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله محمدیه تهران

طی چند وقت گذشته قیمت خانه در اکثر نقاط تهران بالاتر رفته است ولی با توجه به قرار گیری محمدیه در جنوب تهران نسبت به محلات شمالی تهران از قیمت های پایین تری برخوردار است.

نقشه‌ محمدیه تهران

محدوده محله محمدیه شامل بازار تهران در شمال، محله مولوی در جنوب، خیابان خیام در غرب و خیابان مصطفی خمینی در شرق می شود.

دسترسی

خیابان های خیام و مولوی به این میدان وارد می شوند. خط 1 مترو تهران در میدان محمدیه ایستگاه دارد. همچنین خطوط بی آرتی در خیابان مولوی و خیام به اهالی خدمت رسانی می کنند.

امکانات

بازار تهران در نزدیکی میدان محمدیه قرار دارد که از نظر خرید می تواند گزینه بسیار مناسبی برای اهالی منطقه باشد. بیمارستان اکبرآبادی نزدیکترین بیمارستان و پارک های هرندی و حقانی و بهاران نزدیک ترین پارک های منطقه هستند.

نظرات کاربران

امتیاز محله محمدیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  بد
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله محمدیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله محمدیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
08 آذر 98

با سلام و احترام، با توجه به نزدیکی بازار به این محله مشکلاتی برای این محله ایجاد شده است وجود بازار موجب گردیده بخاطر ازدهام و شلوغی زیاد ارزش واحدهای مسکونی درون بافت و در این محله پایین باشد از این جذاابیت زیادی برای کارگاه های تولیدی بارانداز و انبار باشد در عین حال کمبود پارکینگ موجب توقف خودروها در مجاورت بازار گردد. احداث پارکینگ و بارانداز در این محله به روان سازی ترافیک کمک میکند. احداث زیر گذر در تقاطع گلوبندک، دو طرفه کردن خیابان مولوی در برخی از مناطق همانند خ ولیعصر تا میدان قیام هم زمان با تعریض این خیابان در حد جنوب می تواند به روان سازی کمک کند.

خیابان‌های اطراف محمدیه تهران