لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله نیاوران تهران

محله نیاوران تهران در منطقه 1 شهرداری تهران و بخشی از شهرستان شمیرانات می باشد. نیاوران را می توان بعنوان شمالی ترین محله تهران شناخت. نیاوران یکی از مناطق اعیان نشین تهران است که در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته است. به خاطر شیب زیاد خیابان های محله نیاوران معماری این منطقه ویژگی های منحصر به فردی دارد. بافت غالب این محله ترکیبی از خانه های ویلایی لوکس و برج ها و پنت هوس های مدرن است. نیاوران محله ای بسیار خوش آب و هوا و بکر هست و دمای آن همیشه چند درجه ای خنک تر از تهران است. این محله به علت ارتفاع بالا نسبت به شهر تهران، آلودگی بسیار کمتری نسبت به مرکز شهر دارد.

محله نیاوران تهران

قیمت آپارتمان‌ محله نیاوران تهران

قیمت خانه ها در محله نیاوران بالاست. اگر قصد خرید آپارتمان در نیاوران تهران را دارید بهتر است بدانید که قیمت ها از متری 10میلیون تومان شروع می شوند و تا حدود 35 میلیون تومان ادامه می یابند. بسیاری از برج ها و پنت هوس های لوکس تهران در این محله قرار دارند

نقشه‌ نیاوران تهران

از شمال با ارتفاعات کلک‌چال، از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد و از جنوب با فرمانیه هم‌مرز است.

دسترسی

اگر ماشین شخصی ندارید نزدیک ترین ایستگاه مترو، ایستگاه تجریش است که هم بوسیله اتوبوس های بی آرتی و هم تاکسی ها منطقه می توانید به آن دسترسی داشته باشید.. برای کسانی که ماشین شخصی دارند هم با وجود اتوبان صدر و خیابان پاسداران وضعیت دسترسی خوبی وجود دارد.

امکانات

بیمارستان های نورافشار و بیمارستان فرهنگیان باهنر، پارک های محله نیاوران شامل پارک نیاوران که یکی از قدیمی ترین پارک های تهران است، پارک نسیم، شکوفه و سرو است. . مراکز خرید آن شامل: مرکز خرید نارون در خیابان نیاوران نبش کامرانیه خیابان باهنر (نیاوران)، مرکز خرید روشا که در تقاطع خیابان عمار و فرمانیه واقع شده است و مرکز خرید کیمیا در خیابان عمار است.

مکان‌های دیدنی

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بزرگترین مجموعه فرهنگی این منطقه است که حدود 11 هکتار وسعت دارد. در آن موزه جهان‌نما، کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمدشاهی، کاخ اختصاصی نیاوران، باغ کتیبه‌ها، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران و موزه کتابخانه سلطنتی قرار دارند.

مشاورین متخصص نیاوران تهران

املاک جمشیدیه

مسکن قرن 21

بام کامرانیه

مسکن یک نیاوران

املاک سروستان

مسکن لایف سازه

نظرات کاربران

امتیاز محله نیاوران تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله نیاوران تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله نیاوران تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما