لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله ونک تهران

محله ونک تهران در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد. محله ونک امروزی در مجاورت ده ونک، یکی از روستاهای سرسبز شمال تهران قرار دارد. دانشگاه الزهرا تهران امروزه در محل ده ونک قرار دارد. نام ونک از دو حرف "ون" + "ک" گرفته شده است که به معنی درخت کوچک است. محله ونک تهران هنوز حالت سنتی خود را حفظ کرده است و اکثر خانه ها ویلایی هستند. خیابان های ملاصدرا، شیخ بهایی، عطار، شیرازی و سئول برخی از مهم ترین خیابان های محله ونک تهران هستند.

محله ونک تهران

قیمت آپارتمان‌ محله ونک تهران

محله ونک جزء مناطق مرفه نشین تهران به شمار می رود و قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالا هستند. البته در بین محله ونک ده ونک نیز وجود دارد که دارای بافتی متفاوت است و به مرور خانه های قدیمی جای خود را به خانه های لوکس و تازه ساز می دهند که طبیعتا از قیمت های بسیار بالاتری هم برخوردارند.

نقشه‌ ونک تهران

محله ونک تهران از شمال به بزرگراه هاشمی رفسنجانی، از جنوب به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران و از شرق به خیابان نلسون ماندلا (آفریقای سابق) محدود می شود.

دسترسی

به لحاظ دسترسی نیز محله ونک تهران در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ احاطه شدن در میان چند بزرگراه اصلی تهران ( همت، چمران، هاشمی رفسنجانی و کردستان) برای رفت و آمد خودروهای شخصی بسیار عالی است. همچنین خط 7 مترو تهران که در دست ساخت است نیز از این محله می گذرد. وجود خطوط اتوبوس رانی هم به این موضوع کمک کرده اند.

امکانات

بیمارستان های خاتم الانبیاء و بقیه الله در ونک قرار دارند. پارک های سئول، شاد و آرارات از جمله دیگر مکان های عمومی ونک هستند. در اطراف میدان ونک که در خیابان ولیعصر قرار دارد، تعداد زیادی مرکز خرید و مجتمع تجاری مانند مراکز خرید ونک و مجتمع تجاری آسمان وجود دارند.

مکان‌های دیدنی

تونل نیایش در مجاورت ونک یکی از زیباترین تونل های شهری ایران است که عکس های آن در سراسر اینترنت پخش شده و بسیاری آن را به خیابان های کشورهای اروپایی تشبیه می کنند.

مشاورین متخصص ونک تهران

املاک چشم انداز 2(ونک)

املاک چشم انداز

املاک چشم انداز زعفرانیه

چشم انداز 2(ونک)

مشاورین املاک چشم انداز

مشاورین املاک چشم انداز

نظرات کاربران

امتیاز محله ونک تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله ونک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله ونک تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف ونک تهران