لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله ونک تهران

محله ونک در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد. منطقه ونک از محلات قدیمی و معروف پایتخت است که بافت قدمی خود را حفظ کرده و بیشترخانه‌های آن ویلایی هستند. شاید برایتان جالب باشد که چرا نام این محله ونک است. درگذشته ییلاق ونک پوشیده از درخت‌های ون(زبان گنجشک) بوده به همین دلیل این منطقه ونک نام گرفته است. از خیابان‌های مهم محله ونک می توان به ملاصدرا، شیخ بهایی، سئول، عطار و شیرازی اشاره کرد.ونک از شرق به شهرک فجر، از غرب به شهرک غرب، از جنوب به الفجر و از شمال به اوین محدود میشود.دانشگاه بزرگ الزهرا هم در این محله واقع شده.

محله ونک تهران

قیمت آپارتمان‌ محله ونک تهران

محله ونک جزء مناطق مرفه نشین تهران به شمار می رود و قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالا هستند. البته در بین محله ونک ده ونک نیز وجود دارد که دارای بافتی متفاوت است و به مرور خانه های قدیمی جای خود را به خانه های لوکس و تازه ساز می دهند که طبیعتا از قیمت های بسیار بالاتری هم برخوردارند.

نقشه‌ ونک تهران

محله ونک تهران از شمال به بزرگراه هاشمی رفسنجانی، از جنوب به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران و از شرق به خیابان نلسون ماندلا (آفریقای سابق) محدود می شود.

دسترسی

به لحاظ دسترسی نیز محله ونک تهران در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ احاطه شدن در میان چند بزرگراه اصلی تهران ( همت، چمران، هاشمی رفسنجانی و کردستان) برای رفت‌و‌آمد خودروهای شخصی بسیار عالی است. اگر خودرو شخصی ندارید می‌توانید از تاکسی و اتوبوس‌های بی آرتی این محله استفاده کنید. البته خط 7 مترو تهران که در دست ساخت است از این محله می گذرد و در آینده سبب بهبود وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی محله ونک می‌شود.

امکانات

مدارس منطقه ونک تهران : دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ، دانشگاه علمی و کاربردی ، متوسط دوره اول پسرانه روزبه (غیر دولتی) ، دانشگاه الزهرا ، دبستان پسرانه پند ، مدرسه دوره اول شیخ بهایی پسرانه مراکز ورزشی محله ونک : مجموعه ورزشی ونک مراکز درمانی ونک : بیمارستان بقیه الله مساجد محله ونک تهران : مسجد بقیه الله ، مسجد امام زاده قاضی صابر ، مسجد جامع ده نمک بانک های و ادارات منطقه ونک : بانک انصار ، بانک نور ، بانک تجارت ، بانک ملی ، بانک سپه ، بانک ملت ، بانک سامان ، بانک دی ، بانک آینده ، بانک مسکن ، بانک رفاه ، بانک پاسارگاد ، سفارت کره جنوبی ، فدراسیون فوتبال ایران

مکان‌های دیدنی

بوستان های محله ونک : بوستان خارزمی ، بوستان باغ احمدی ، باغ ایران مجتمع تجاری ونک : مرکز خرید سئول

مشاورین متخصص ونک تهران

چشم انداز 2(ونک)

املاک چشم انداز 2(ونک)

املاک چشم انداز

املاک چشم انداز زعفرانیه

مشاورین املاک چشم انداز

مشاورین املاک چشم انداز

نظرات کاربران

امتیاز محله ونک تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله ونک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله ونک تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

خیابان‌های اطراف ونک تهران