لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله پامنار تهران

محله پامنار تهران در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد. محله پامنار یکی از قدیمی ترین محلات تهران است و تقریبا می توان معروفیت این محله را با مهم شدن شهر تهران مقارن دانست. علت نامگذاری این محله با نام پامنار، وجود مناره های مسجد عودلاجان از آثار قرن سیزدهم است. اوج معروفیت محله پامنار به سال های ملی شدن صنعت نفت بر می گردد. اشخاصی مانند آیت الله کاشانی، ابراهیم حاتمی کیا و عباس یمینی شریف اهالی منطقه پامنار بوده اند. امروزه محله پامنار تهران بورس خرید فنس و طلق و ایرانیت شده است.

محله پامنار تهران

قیمت آپارتمان‌ محله پامنار تهران

پامنار از محله های پایین شهر تهران به حساب می آید. جنوب شهر تهران به طور کلی ارزان تر از شمال تهران است. البته به طور کلی در یکی دوسال گذشته افزایش قیمت را در تقریبا تمام مناطق تهران شاهد بوده ایم. اما باز هم به نسبت مناطق اعیان نشین تهران، پامنار از قیمت های بسیار پایین تری برخوردار است.

نقشه‌ پامنار تهران

خیابان پامنار از شمال به خیابان امیرکبیر و از جنوب به خیابان پانزده خرداد منتهی می شود. محله پامنار از غرب تا خیابان خیام و از شرق تا خیابان مصطفی خمینی را شامل می شود.

دسترسی

ایستگاه های مترو امام خمینی و پانزده خرداد در محله پامنار تهران قرار دارند. وجود این دو خط مترو دسترسی مناسبی برای این محله ایجاد کرده است. البته از ترافیک سنگین این مناطق هم نمی توان گذشت.

امکانات

نزدیکی به بازار بزرگ تهران بزرگترین مزیت این منطقه هست. تقریبا هرچه بخواهید را می توانید در بازار تهران بیابید و بخرید. بیمارستان های بازرگانان و سینا نیز در نزدیکی این محله قرار دارند.

مکان‌های دیدنی

از مکان های تاریخی محله پامنار می توان به امام زاده روح الله اشاره کرد. سایر مکان های دیدی محله پامنار شامل پارک کلانتری و مراکز خرید امیر، پامنار و بازار قدیمی عودلاجان می شوند.

نظرات کاربران

امتیاز محله پامنار تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله پامنار تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله پامنار تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

بچه قدیم پامنار در این محله زندگی کرده
06 آذر 98

در مرکز تجارت تهران واقع شده و البته شلوغ است. محله اعیان نشین در دوره قاجار بوده که اثار ان هنوز در گوشه و کنار مانند خانه های سلطنتی باقی است. اگر حفظ و بازسازی شود مرکز توریستی مهمی است که تهران قدیم را میشود در ان دید

کاربر میهمان
02 آبان 98

خیلی شلوغ و بدتر از همه داخل بازار هستش و دسترسی به همه چیز سخت و دشوار هست من از این منطقه ومثلا محله بدم میاد